Meie teenust kasutab

maja üle Eesti

Korduma kippuvad küsimused - Korterid

Korteriyhistu.net võimaldab kasutada olemasolevaid viitenumbreid või genereerida uued viitenumbrid. Viitenumbrid peavad vastama Pangaliidu heaks kiidetud standardile: http://www.pangaliit.ee/et/arveldused/viitenumber/

Põhimõtteliselt on oluline viitenumbri viimase numbri ehk kontrolljärgu olemasolu. Kui mingil põhjusel ei sobi korteriyhistu.net genereeritud viitenumbrid või viitenumbrid on juba varasemast olemas, siis soovitame probleemide korral kontrollida kontrolljärgu korrektsust. Kontrollijärku ja viitenumbreid saate vajadusel viidatud Pangaliidu lehel ka ise genereerida. Näiteks võite viitenumbriks märkida korteri numbri, lisades sellele kontrollijärgu. Pangaliidu lehel olev kalkulaator võimaldab ka mitu viitenumbrit korraga genereerida.

Kui salvestasid korterite faili OpenOffice'st, siis pead importimisel panema eraldajaks koma, mitte semikooloni.

Vaates korterid on võimalus täpsustada, milliseid andmeid on soov korterite kohta sisestada. Nupp Lisaväljad võimaldab muuta välju aktiivseks ja mitteaktiivseks.

Täiendavaid andmeid on võimalik sisestada ka märkuste alla (vt kasutajajuhendist korteri andmete sisestamise kohta).

Ei pea, edukalt toimivad ka juba olemasolevad viitenumbrid.

Korterite vaates tuleb vajutada nupule "Genereeri viitenumbrid" ja jätta „kirjuta olemasolevad üle“ märkimata. Kui varasemad viitenumbrid olid panga poolt antud, siis sisesta korteri andmetesse samas stiilis viitenumber.

Põhimõtteliselt on oluline viitenumbri viimase numbri ehk kontrolljärgu olemasolu. Kontrollijärku ja viitenumbreid saab Pangaliidu lehel oleva kalkulaatori abil ise genereerida. Näiteks võite viitenumbriks märkida korteri numbri, lisades sellele kontrollijärgu. Pangaliidu lehel olev kalkulaator võimaldab ka mitu viitenumbrit korraga genereerida.

Vaata lisaks: http://www.pangaliit.ee/arveldused/7-3-1/

 

Täiendava korteri lisamiseks peaksite suurendama maja korterite arvu. Seda saab teha menüüs Üldandmed -> Majad. Seejärel on võimalik korterite vaates lisada täiendava korteri andmed.

Korterit saab kustutada valides Üldandmed -> Korterid -> klõpsates korteril ja seejärel nupul Kustuta. Sealjuures peab arvestama, et kulude jaotuses osalenud või saldodega korterit ei saa kustutada. Kui korteri kustutamine sel põhjusel ei õnnestu, siis saab märkida korteri mitteaktiivseks. Vaates Korterid nupult "Muuda  kõiki" avaneva tabeli viimases veerus oleva linnukese eemaldamisega saab muuta korteri mitteaktiivseks. Korteri kustutamisel või mittaktiivseks märkimise järel peaks muutma ka korterite arvu maja andmetes. Mitteaktiivset korterit ei näidata üldandmetes ja see ei osale kulude jaotamises. Mitteaktiivne korter kajastub saldode vaates, kui saldo on nullist erinev. Vajadusel saab muuta korteri taas aktiivseks.