Meie teenust kasutab

maja üle Eesti

Trükkimiseks sobiv variant

Visioon

Tõnu on korteriühistu esimees. Tema sõbrad peavad kogu seda ühistuvärki mõttetuks ajaraiskamiseks, pensionäride ajaviiteks. Aga Tõnu usub, et ühiselt tegutsemine on kasuks kõigile.Ei kujuta ju ette, et maja värvides iga korter värviks jupi oma akende kõrvalt. Kuigi jah, mõned nii teevad...

Mõni aeg tagasi internetis surfates sattus Tõnu põnevale veebilehele. Tegemist oli veebipõhise iseteenindusega korteriühistutele. Tõnu püüab ajaga kaasas käia, ta teeb oma maksed internetipangas ja tuludeklaratsiooni esitab ka E-maksuameti kaudu. Ta sai kohe aru, milliseid võimalusi veebipõhine iseteenindus ühistule pakkuda võiks. Tõnu registreeris oma ühistu seal ära ja pani koridori stendile välja vastava teate.

Veiko on programmeerija. Juba tema eriala sunnib teda proovima iga võimalikku tehnoloogilist vidinat. Muusikat kuulab ta MP3-dena, kinos pole juba ammu käinud, vaatab kodus DivX-e. Loomulikult on tal ID-kaart ja kõik arved tellitud e-arvetena.

Korteriühistu iseteenindusest kuuldes hakkasid tal näpud sügelema. Ta logis sisse ja muutis esimese asjana arve ära e-arveks. Siis parandas ta ära oma kontaktandmetes meiliaadressi ja telefoninumbri. Seejärel surfas niisama ringi. Ta sai teada, mis kulud olid ühistul viimasel kuul ning mis reeglite alusel neid jaotatakse korterite vahel. Näitude veebipõhist sisestamist plaanis ta kindlasti kasutama hakata. Statistika osa tundus põnev, aga hetkel olid seal ainult viimase kuu andmed. Lahkudes tundus Veikole, et ta saab ühistu asjaajamistest palju paremini aru kui enne.

Tiiu on õpetaja. Ta elab koos oma emaga ja tal on kaks kassi: Albert ja Valdur. Arvuti ostis ta endale paar aastat tagasi, kui õpetajatele oli sooduspakkumine. Tiiu on läbinud mitu arvutikoolitust ja eneselegi üllatuseks saab paljude asjadega hakkama.

Tiiule meeldib, kui asjad on korras, oma koha peal. Segadust ta ei salli. Seetõttu meeldis talle korteriühistu iseteenindusest kõige rohkem kalender – millal on ühistu koosolek, millal küttesüsteemi surveproov, millal ühine hoovi koristamine. Kuigi seal oli ka võimalus tellida meeldetuletus meili peale, Tiiu märkis need kuupäevad ikkagi endale taskukalendrisse. Sest see on alati käepärast.

Lennu on kunstnik. Talle meeldib teha suuri asju ja mõelda lennukaid mõtteid. Sellest vist tema nimigi... Arvuti on Lennul selleks, et poeg mängida saaks. Rahaasjade eest hoolitseb Lennu naine. Sest milleks raisata aega ebaolulise peale?

Siiski sattus ka Lennu korteriühistu iseteenindusse. Nimelt, kuna plaanis oli maja värvimine, siis algatas keegi majaelanikest asjakohase teema ühistu foorumis. Kuidagimoodi sattus see ka Lennu kõrvu. Ta tundis, et see on asi, milles ka temal on oma sõna sekka öelda. Poja abiga õnnestus tal foorumisse sisse logida ning see teema üles leida. Kohe näha, et seal võtsid sõna inimesed, kes kunstiajaloost ega värvikompositsioonist midagi ei teadnud. Nad vajasid harimist. Lennu veetis öö arvuti taga.

Veera on pensionär. Ots-otsaga kokkutulemiseks käib ta teatris garderoobitädiks. Palju sealt just ei teeni, aga lapselastele kommiraha ikka. Pealegi, ostes turult on kõik veidi odavam ja lisaks värskem!

Veerale lähevad ühistu asjaajamised vägagi korda, ta kuulub ka revisjonikomisjoni. Sest kes muidu pensionäride eest seisab, kui mitte nemad ise? Arvutitest ja internetist ei tea Veera midagi. Ega tahagi teada. Või siiski? Korteriühistu esimehe jutust jäi Veerale kõrvu, et kõik viimased ühistu koosolekute protokollid on kuskil internetis olemas. Ta kirjutas koridori stendilt üles aadressi ja järgmine kord tütrele külla sõites palus sellel uurida, mida see tähendab. Tütre abiga said nad sisse logitud ning seal need protokollid olidki. Veera lasi kõik endale välja trükkida. Hea õhtul magamajäämiseks lugeda.

Tõnu on jälle korteriühistu esimees. Ta valiti ka järgmiseks aastaks tagasi. Majaelanikud olid rahul mitmete Tõnu algatustega, näiteks kevadine koristuspäev ja laste mänguplats hoovis. Ka veebipõhist iseteenindust pidasid nad oluliseks. Ehk nagu Veera ütles: “Peaasi, et need protokollid on kuskil olemas ja ühes kohas.”.